Trener FK Sarajevo Mirza Varešanović kazao je na današnjoj press konferenciji pred utakmicu protiv Zrinjskog da mu pritisak navijača nije ugodan, ali da su brojne njegove izjave na koje se pozivaju Horde zla izvučene iz konteksta, a da neke parole nisu tačne.
"Nije ugodno zbog pritiska navijača, vidio sam i parole, nije ugodno. Ali, stvari koje su se dešavale prije 12 godina, ne mogu vjerovati da se još uvijek priča o njima, mnoge izjave, neću reći sve, su izvučene iz konteksta, imaju parole koje nisu tačne.
Znam kome to odgovara, ja ih neću imenovati, oni će se sami prepoznati. Mogu pisati za mene šta god hoće, ali mi ne mogu oduzeti da volim ovaj klub i da ga vole više od mene. Ja sam odrastao ovdje i zahvaljujući ovom klubu sam uradio sve u životu", rekao je Varešanović.
Pitanje je došlo nakon što su navijači kluba s Koševa danas okačili parolu na mostu na Skenderiji na kojoj su podsjetili na raniju izjavu Varešanovića "lakše je igrati bez navijača".
A i ta njihova parola je došla nakon što je Nogometni savez na preporuku Komiteta za sigurnost zabranio navijače na utakmicama protiv Zrinjskog u Vrapčićima i Željezničara u Zenici.
Osvrnuo se Varešanović i na ciljeve kluba.
"Uvijek je cilj Sarajeva da izađe u Evropu, ove godine je situacija malo teža jer zaostajemo osam bodova za tim mjesto. Vjerujem u ovu ekipu i ovaj izbor igrača da možemo ostvariti dobar rezultat, a dok god postoji matematična mogućnost da uhvatimo Evropu, borit ćemo se da ostvarimo to.
Sigurno je da će nam trebati više vremena da sve uklopimo jer je ekipa nova, ali kako vrijeme bude odmicalo, bit ćemo sve bolji i bolji.
Što se tiče Zrinjskog, riječ je o lideru na tabeli, aktuelnom šampionu koji nije puno promijenio, ali znamo šta nas čeka i spremni smo za to", poruka je Varešanovića.
Broj stranaca će biti problem jer ih Sarajevo ima previše i u svakoj utakmici će barem tri morati na tribine. Varešanović kaže da je to urađeno svjesno.
"Sarajevo je napravilo loše rezultate u prvom dijelu sezone i zato smo ovo uradili. Puno razgovaramo sa strancima, u zapisniku ih može biti pet, trojica će biti na tribinama. Jako mi je žao radi toga, svi bi igrali i svi imaju kvalitet. Sve ovisi od utakmice do utakmice, prema tome ćemo praviti ekipu i izbor stranih igrača", poručio je Varešanović.
Dodao je da već u glavi ima 11 igrača za meč protiv Zrinjskog, ali nije želio otkriti imena.