TRENER FK SARAJEVO

Varešanović se zahvalio publici: Vodili su nas do ove teške pobjede

Mirza varesanovic
Foto © FK Sarajevo

Trener Sarajeva Mirza Varešanović bio je zadovoljan nakon pobjede svog tima (1:0) nad Tuzla Cityjem, a posebno se zahvalio publici, koja je u velikom broju došla podržati svoje ljubimce na povratku kući.

"Čestitam igračima na pobjedi, a čestitam i Tuzli na korektnoj utakmici i na dobroj igri. Znali smo da su opasna ekipa i da imaju brze igrače prema naprijed. Tradicija nam također nije išla u korist, nismo ih dobili u pet utakmica, a izgubili smo od njih u Zenici s 5:1. Očekivali smo tešku utakmicu. Nismo pružili ni blizu onakvu igru kakva se od nas očekuje, ali pritisak je bio prevelik. Vratili smo se na naš stadion, a približili smo se i poziciji koja vodi u Evropu, tako da su nama danas bila najvažnija tri boda, bez obzira na igru", kazao je Varešanović i dodao:

"Htio bih se zahvaliti publici na podršci koju su igrači imali i hvala im na tome. Mislim da ih je publika vodila do ove teške pobjede".

Objasnio je i uzroke lošije igre njegovog tima.

"Imali smo devet igrača s dva žuta kartona, bili smo opterećeni i nikako nismo mogli da se oslobodimo tog pritiska. Uticala je i činjenica da prvi put igramo na stadionu Koševo s ovom ekipom. Nije opravdanje, ali i mi nekad moramo da odigramo ovakvu utakmicu. Najbitniji su bodovi, prije smo igrali dobre utakmice, promašivali puno šansi i ostajali bez bodova. Mi moramo igrati i ovakve utakmice ako želimo da uhvatimo Evropu. Opet se vraćam na to da nam je Široki Brijeg na polusezoni bježao 11 bodova, a sada smo mi ispred. Bit će slabijih utakmica, ali najbitnije je da smo osvojili tri boda", istakao je Varešanović.

Sarajevu sada slijedi teži raspored, počevši od meča sa Zrinjskim.

"Slijede utakmice s direktnim konkurentima za mjesto koje vodi u Evropu. Spremit ćemo se, možemo se nositi sa svima, to su pokazali i naši rezultati. Ovo nam je peta pobjeda u nizu s onom utakmicom protiv Sloge, kao što sam ranije rekao. Bez obzira na to što su protivnici direktni konkurenti za Evropu, ja vjerujem u nas, znam da imamo kvalitet", poručio je Varešanović.


Znate više o temi ili prijavi grešku