BIVŠI PREMIJER RS

Višković o Baščaršiji: “Ljudi su me gledali kao vanzemaljca”

RADOVAN VISKOVIC srna

V.d. direktor “Autoputeva Republike Srpske” i bivši premijer RS Radovan Višković prisjetio se da je tokom mandata znao sam posjetiti Baščaršiju u Sarajevu, bez posebne pratnje, što je izazivalo začuđenost građana.

  • Kao predsjednik Vlade uđem u ćevabdžinicu, naručim ćevape i sjednem. Pola ljudi me gleda kao vanzemaljca, pola ne vjeruje da sam to ja – rekao je Višković u razgovoru za InfoBijeljina, dodajući da mu “tapšanje po leđima na funkciji ništa ne znači” i da “živi svoj život”.

Govoreći o aktuelnim projektima, naglasio je da želi ubrzati dinamiku radova na cestovnoj infrastrukturi. Nakon ostavke na mjesto premijera 30. septembra, imenovan je za vršioca dužnosti direktora JP “Autoputevi RS”.

Višković je dodao da je sa sadašnjim premijerom Savom Minićem imao korektnu saradnju te da strateški prioriteti ostaju povezivanje Banjaluke i Beograda autoputem, razvoj energetskih objekata i privlačenje investicija.


Znate više o temi ili prijavi grešku