MOSTAR

Vlada FBiH izdvojila skoro 7 miliona KM za jačanje RTV FBiH: Potpisan sporazum o modernizaciji sistema

Bakir Hadžiomerović i Andrijana Katić
Foto © Bakir Hadžiomerović i Andrijana Katić

U Mostaru je potpisan Sporazum o dodjeli finansijskih sredstava za unapređenje rada Radio-televizije Federacije Bosne i Hercegovine, čime je osigurana nova podrška razvoju javnog RTV servisa.

Dokument su potpisali federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić i generalni direktor RTV FBiH Bakir Hadžiomerović, a odnosi se na projekat unapređenja programskih, produkcijskih i tehnoloških kapaciteta ove medijske kuće u 2026. godini.

Sredstva su odobrena kroz program Vlade Federacije BiH koji se odnosi na tekuće transfere i subvencije javnim preduzećima, s ciljem jačanja funkcionalnosti javnih servisa.

Prema potpisanom sporazumu, RTV FBiH je dodijeljeno 6.984.858,88 KM, koji će biti usmjereni na modernizaciju opreme, unapređenje programskih sadržaja i tehnološko osnaživanje sistema emitovanja.

Iz Federalnog ministarstva prometa i komunikacija navode da je riječ o nastavku višegodišnje podrške javnom servisu, pri čemu je u posljednje tri godine ukupno izdvojeno oko 11 miliona KM za iste ili slične namjene.

Ministrica Andrijana Katić istakla je da Vlada FBiH ovim potezom potvrđuje opredijeljenost za stabilno funkcionisanje i razvoj javnog RTV sistema u interesu građana.

Realizacijom ovog sporazuma stvaraju se pretpostavke za nastavak modernizacije RTV FBiH i unapređenje kvaliteta javnog informisanja u Federaciji BiH tokom 2026. godine.


Znate više o temi ili prijavi grešku