Dr. Haris Vranić, sada već bivši ministar zdravstva u Kantonu Sarajevo, podijelio je na svom Facebook profilu novinski članak o srbijanskoj pjevačici Aleksandri Prijović, uz koji stoji naslov: „Može i bez knjige – tri razreda, tri albuma i tri Arene!“.
No, ono što Vranić očigledno smatra duhovitim nije naišlo na razumijevanje njegovih Facebook prijatelja. U komentarima ispod njegovog posta brojni su zaključili da Prijovićka za posao kojim se bavi ne mora biti previše obrazovana i načitana, ali problem je u tome što to, nažalost, često nisu ni naši političari...
- Evo svi ste zadnjih 30 godina s knjigama, pa nam dobro pravo, mašallah. Istina, neki su ih manje čitali ali su fintama stigli do "papira".
- U svakom slučaju ona nije ni od koga ništa ukrala, ko želi ide i sluša to je njihova stvar. Za razliku od “školovanih” političara koji nam otimaju na sve moguće načine. Koliko od plate izdvajamo za budžet koji se potroši na vaša vozila i vaš lagodan život.
10 razreda redovnog školovanja i 10 miliona maraka, otprilike jednakost većini političara u BiH.
Škola i knjiga u ovoj državi ne donosi sreću. Znanje se i ne traži nažalost. Teški su preduslovi da bi se znanje i umijeće pokazalo. Niko ne napiše šta je potrebno da bi se jedno obrazovano dijete zaposlilo.
- Tamo ne stoji: da si podoban predpostavljenima, poslušan, da nećeš raditi ispravno već kako ti se kaže, da znaš prevariti, slagati, ukrasti i preprodati kako bi oštetio firmu – neki su od komentara građana na Vranićevu objavu.