Bojan Vujić, nekadašnji direktor i vlasnik kompanije „Prointer“, novi je vlasnik firme „Nimbus Innovations“ iz Banja Luke.
Njemu je svoj udio u ovoj firmi prepustio Nemanja Reljin, a koji je prethodno, u pokušaju izbjegavanja američkih sankcija, u „Nimbus“ utopio „Sirius 2010“.
Međutim, banke su to prepoznale, pa u strahu da i same ne dođu pod sankcije nisu željele otvoriti račune „Nimbusu“.
Ipak, Vujića to očigledno nije poremetilo pa je odlučio da preuzme i ovu firmu.
Promjene je nedavno registrovao Okružni privredni sud u Banja Luci. Također, uz preuzimanje preduzeća donesena je i odluka o gašenju poslovnica u Prijedoru, Doboju, Zvorniku, Bijeljini, Istočnom Sarajevu i Trebinju.
Radmila Bojanić i dalje će ostati direktor preduzeća.
Podsjećamo, Vujić je prethodno kapital kompanije „Prointer“ prenio u firme „Fusion“ i „KNCG“ nakon čega je prestala postojati.
„Sirius 2010“ i „Prointer“ bile su IT kompanije koje su godinama bile oslonjene na budžet RS-a, iz kojeg im je isplaćeno na desetine miliona maraka, a koje su ugašene nakon što su se našle pod sankcijama Kancelarije za kontrolu imovine stranaca Ministarstva finansija SAD-a (OFAC) zbog veza sa porodicom Dodik.