ZASTUPNICA PDP-A

Vukomanović: Dok se opozicija svađa, Dodik jača

tanja vukomanovic

Tanja Vukomanović, zastupnica PDP-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske, upozorila je da lider SNSD-a Milorad Dodik profitira od sukoba unutar opozicije. Prema njenim riječima, dok opozicione stranke međusobno kritikuju i optužuju jedni druge, vlast učvršćuje svoj položaj.

“Ljudi na vlasti danas uživaju u svakoj našoj podjeli i svakoj uvredi. Ako je ikada bilo vrijeme za svađe u opoziciji, onda to sigurno nije sada. Sada je trenutak da se okupimo oko zajedničkog kandidata, profesora Branka Blanuše”, kazala je Vukomanović.

Ona je demantovala i nezvanične tvrdnje o gašenju PDP-a ili prelasku članova stranke u SNSD. “U PDP-u sjede ljudi sa imenom, stavom i karakterom. Niko od nas nije ničija stvar da bi ga neko premještao iz stranke u stranku”, poručila je.

Vukomanović ističe da izbori u RS-u, zakazani za 23. novembar, iako prijevremeni, predstavljaju priliku za opoziciju. “Sad imamo novu tačku jedinstva, gospodina Blanušu, i bilo bi pošteno da se najviše priča o njegovom imenu. Svako od nas može svojim korakom oslabiti režim ako prestanemo udarati jedni po drugima”, rekla je.

Prema njenim riječima, fokus opozicije treba biti na promjeni sistema, a ne na unutrašnjim sukobima. “Naš zadatak nije da rušimo ljude koji misle isto, nego sistem koji je ovu zemlju zarobio strahom i nepravdom. Ovo dugujemo građanima”, zaključila je Vukomanović.


Znate više o temi ili prijavi grešku