Kazala je i kako je "sve što radi političko Sarajevo čista provokacija, podla provokacija"
Šef Kluba poslanika SNSD-a u Predstavničkom domu Paralamentarne skupštine BiH Sanja Vulić kazala je da je Dejtonski mirovni sporazum potpisan 21. novembra i kazala kako svi oni koji ga poštuju apsoultno poštuju i dan njegovog potpisivanja.
- Jasno je da mi iz Republike Srpske i političko Sarajevo ne baštinimo istu BiH jer mi iz RS-a poštujemo 21. novembar kada je potpisan i uspostavljen Opšti okvirni sporazum za mir u BiH, rekla je Vulića , reagujući na navode da se u Banjoj Luci želi proslaviti Dan državnosti Bosne i Hercegovine.
Vulić je ocijenila da se pričama o 25. novembru samo pokazuje koliko ne poštuju "ni Okvirni sporazum niti imaju želju da BiH, u okvirima kako je taj Sporazum propisao, opstane", rekla je Vulićeva.
Kazala je i kako je "sve što radi političko Sarajevo čista provokacija, podla provokacija i njihov još jedan u nizu dokaza da žele isključivo islamsku BiH".