OSKRNAVILI SJEĆANJE NA ŽRTVE

WWE se izvinio zbog korištenja fotografija Auschwitza u promociji ovogodšinje WrestleManije

Auschwitz
Foto © Facebook/Auschwitz Memorial / Muzeum Auschwitz

World Wrestling Entertainment (WWE), asocijacija koja organizuje borbe kečera, neobjašnjivo je koristila snimke nacističkog logora smrti Auschwitz u nedavnoj promociji događaja, zbog čega su danas uputili javno izvinjenje.

U spotu koji najavljuje WrestleManiju i rivalstvo zvijezda WWE-a, sina i oca, Dominika i Reya Mysterija, prvi je sebe predstavio kao okorjelog kriminalca, prijeteći suparniku: "Misliš da je ovo za mene igra? Odrobijao sam. I preživio“, nakon čega se pojavila slika koncentracionog logora.

Zvaničnici Memorijalnog centra i muzeja Auschwitz-Birkenau, spomen obilježja za 1,1 milion ljudi koje su ubili nacisti, osudili su ovakvu upotrebu ove fotgrafije.

"Iskorištavanje mjesta koje je postalo simbol ogromne ljudske tragedije je besramno i vrijeđa sjećanje na sve žrtve Auschwitza", navodi se u saopćenju Memorijalnog centra i muzeja.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Glasnogovornik WWE-a rekao je da je kompanija poduzela mjere netom nakon reakcije iz Memorijalnog centra.

"Nismo znali šta je prikazano", rekao je portparol WWE-a u izjavi za NBC News u petak. "Čim smo saznali, odmah je uklonjeno. Izvinjavamo se zbog ove greške."

Snimka iz Auschwitza sada nema na snimci WrestleMania Night 1 i zamijenjena je generičkim slikama zatvora sa bodljikavom žicom.

U priči ovogodišnje WrestleManije, Dominik je osjećao da je uvijek u sjeni svog oca Reya iz WWE kuće slavnih, što je sina dovelo do dramatičnog okreta.

Dominick je na kraju provalio u očevu kuću, što ga je koštalo noći u zatvoru - kratak boravak koji je nesavjesni sin izjednačio s teškim vremenom.

Sin se borio sa ocem u WrestleManiji proteklog vikenda i starac ga je pretukao.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku