Fudbaleri aktuelnog prvaka Zrinjskog su u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa BiH na Tušnju slavili protiv Tuzla Cityja s ubjedljivih 0:3 i tako riješili pitanje plasmana u finale.
Bio je to, reklo bi se, malo jači trening za "Plemiće", koji su sva tri gola postigli za poluvrijeme.
U vodstvo ih je u 8. minuti doveo Kerim Memija, da bi kapiten Nemanja Bilbija s dva gola u 10. i 41. minuti (p) stavio tačku na "i".
Revanš se igra 19. aprila u Mostaru.
U drugom polufinalu sastaju se Velež i Željezničar, a njihov prvi meč igra se večeras u Mostaru.