ZASTUPNIK U SKUPŠTINI KS

Zuhrić: „Odluka da samo Orašje radi nedjeljom je sramotna i ponižavajuća za sve druge općine“

Albin Zuhrić

Zašto općinama / gradovima koji su ispunili uvjete za izuzeće iz neradne nedjelje Vlada FBiH nije odobrila rad nedjeljom, već je samo Orašju?

Ovo je pitanje koje zanima javnost, ali i općine koje su aplicirale za izuzeće.

Federalni ministar trgovine Amir Hasičević je kazao između ostalog “Ministarstvo je odradilo svoj dio posla, odbili smo one koji nisu ispunili formalne uslove, sad je na Vladi FBiH da zahtjeve stavi na dnevni red i raspravljat ćemo o njima. Od ovih zahtjeva koji će doći na dnevni red Vlade FBiH, mogu reći da niko ne ispunjava osnovna tri kriterija koja su definisana”.

Ovim povodom reagovao je Albin Zuhrić, Zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo i predsjednik Kantonalnog odbora Demokratske fronte.

“Odgovor ministra Hasičevića na pitanje zašto je Orašje dobilo izuzeće za rad nedjeljom, a ostali nisu, je sramotan.

Ministar kaže da su primili zahtjeve, odbili dio koji ne ispunjavaju uvjete, a da će nekada doći na dnevni red Vlade i ostali, iako ni oni ne ispunjavaju uvjete. Dakle, odluka je već donesena, niko osim Orašja ne ispunjava ono što je Hasičević propisao.

Ovo je ismijavanje lokalnih zajednica, načelnika, vijeća, poslodavaca, kao i radnika koje je Ministar ostavio bez posla”, poručio je Zuhrić.


Znate više o temi ili prijavi grešku