OTKRIO JEDNU OD NAJVEĆIH GREŠAKA HDZ-A

Čović: “Najžalije mi je što smo učestvovali u preglasavanju Kluba Bošnjaka”

Covic

Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović u intervjuu za BHRT otvoreno je govorio o, kako kaže, jednoj od najvećih grešaka svoje političke karijere. Riječ je o učešću njegove stranke u preglasavanju u Klubu Bošnjaka prilikom izbora Kemala Ademovića u rukovodstvo Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH.

“Moramo razumjeti da postoje vrlo jasna pravila ponašanja u Domu naroda i da tu nema izigravanja. Ja sam javno izlazio i govorio sam da mi je možda najžalije u mojoj političkoj karijeri što sam napravio jedan izlet, u tom smislu, i nisam tu promijenio mišljenje, upravo kada je izbor Ademovića u pitanju. Imali smo Klub Bošnjaka, to smo morali kao vrlo bitan element. To su ti elementi odvraćanja, moraš ih poštivati. Ne smiješ to raditi nikada, jer kad-tad, doći će neka druga situacija, kad ćeš biti ti u drugoj poziciji. Evo, kako smo mi oko Predsjedništva”, kazao je Čović.

Podsjetimo, osim vlastitog glasa, Ademović je za izbor u rukovodstvo Doma naroda imao podršku SNSD-a i HDZ-a BiH, što je omogućilo njegov izbor uprkos tome što je unutar Kluba Bošnjaka glasao samo on sam.

Čović je ovim istupom otvorio pitanje unutrašnjih procedura i važnosti poštivanja pravila u parlamentarnim institucijama, te naglasio kako je važno držati se principa, bez obzira na političku situaciju.


Znate više o temi ili prijavi grešku