KO ĆE PLATITI CIJENU RS-OVOG DUGA?

Đonlagić traži da RS plati dug "Viaductu" iz vlastitih sredstava, a ne iz dobiti Centralne banke BiH

Dzenan dzonlagic

Delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH (DF) Dženan Đonlagić komentarisao je odluku Vijeća ministara prema kojoj se dug entiteta Republika Srpska prema slovenačkoj firmi "Viaduct" treba isplatiti iz dobiti Centralne banke BiH.

Istakao je da entitet RS treba platiti svoj dug, koji iznosi nešto više od 110 miliona KM.

  • Za taj iznos duga umanjiti doznaku novca iz PDV-a prema entitetu RS. Nedopustivo je da se iz dobiti Centralne banke BiH plaća entitetski dug- napominje Đonlagić.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Dodaje da, ako će država po presudi međunarodnog arbitražnog suda izvršiti uplatu "Viaductu", onda pri prvoj raspodjeli novca iz PDV-a taj iznos treba umanjiti entitetu RS.

  • Ovo je jedino ispravno rješenje, a da država ne bude oštećena. U protivnom, država se neće nikada naplatiti od RS-a- zaključio je Đonlagić.

Znate više o temi ili prijavi grešku