Šokantan poraz Cicipasa od 118. na svijetu

Stefanos Tsitsipas
Foto © Stefanos Tsitsipas/X.com

Stefanos Tsitsipas je vrlo rano završio učešće na Mastersu u Madridu.

Pobjednik Monte Karlo Mastersa i prošlonedeljni finalista Barselone, poražen je u Madridu u drugom kolu od Brazilca Čijaga Monteira rezultatom 6:4, 6:4.

Brazilac je na turnir stigao iz kvalifikacija, kao 118. na svjetskoj listi, a meč u centru Caja Mahic trajao je 97 minuta.

Monteiru je u uvodnom setu bio dovoljan jedan brejk, do kojeg je stigao u trećem gemu.

Osim u drugom gemu, kada smo vidjeli nekoliko neriješenih rezultata, Monteiro je do kraja seta ispustio samo jedan poen na svoj servis i stigao do 6:4.

Vrijeme je za multitasking i nove načine za rad, igru i održavanje kondicije na svim Samsung Galaxy uređajima. Sigurno je servirao i u drugom setu, a odmah na početku brejknuo i poveo od 2:0.

Kod 5:3 imao je dvije meč lopte na servis Cicipasa, ali ih nije iskoristio, a onda je ukupno četvrtu, ovoga puta na svoj servis, pretvorio u novih 6:4 i pobjedu.

U trećem kolu ga očekuje susret sa boljim iz duela Jiržija Lehečke i Hamada Međedovića.

Dalje ide Sebastijan Korda, koji je sa 6:3, 6:3 pobedio Australijanca Maksa Persela.