Danas se igra još jedan meč 4.kola Premijer lige, a već narednog vikenda susreti 5. kola.
Između ostalih na Grbavici će Željezničar ugostiti Tuzlu City, a sa Grbavice su potvrdili termin meča.
Susret se igra u subotu od 20:45, a sigurno da se očekuje i kvalitetna posjeta.
Plavi su razočarali u Posušju, te su domaći zasluženo upisali prva tri boda u novoj sezoni.
Svjestan toga je bio i trener Nermin Bašić.
Bila je teška i ružna utakmica. Posušje je dalo eurogol i tako je utakmica završila. Malo se fudbala igralo, čestitam Posušju, idemo dalje. Izgledali smo tromo, Posušje je bilo čvrsto. Dosta teških stvari na terenu i opet kazem idemo dalje", rekao je Bašić i dodao:
"Gledali smo da uđemo više u posjed lopte, ali previše smo žurili. U drugom poluvremenu smo malo rizikovali, nismo koristili te neke centaršuteve, morate više uraditi da odnesete bodove."
Plavi sigurno će pokušati ispraviti loš utisak iz Posušja, a zatim ih naredne srijede očekuje zaostali meč sa Igmanom iz Konjica.
Treba istaći da su ova dva tima odmjerili snage na ljetnim pripremamam, a u duelu na Grbavici bilo je 1:1 uz veliki broj prilika.
Pored duela Željezničara i Tuzle City, u 5. kolu još igraju:
HŠK Zrinjski - FK Zvijezda 09
NK Široki Brijeg - NK GOŠK
FK Sarajevo - FK Velež