Selektor reprezentacije Hrvatske Zlatko Dalić je bio veoma emotivan nakon pobjede protiv Gane i plasmana u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva.
Dalić je poslao snažnu poruku hrvatskoj javnosti, ističući da njegova ekipa zaslužuje mnogo više poštovanja.
"Ne razumijem te naše glave koje toliko sumnjaju. Ova reprezentacija mora biti poštovana i cijenjena, čak i da izgubi sve. A ne da se utrkujemo ko će više blatiti, pljuvati i pisati komentare. To je uistinu žalosno. Ova reprezentacija to nije zaslužila", rekao je Dalić i nastavio:
"Danas dođe 40.000 Hrvata da nas podrži. I kada se gubi i kada se pobjeđuje, voli se ono što je ova reprezentacija napravila za ovu državu i narod. To se mora poštovati i cijeniti. A ne da jedva čekamo da izgubi jednu utakmicu pa da svi navale. Ne razumijem te glave, ne razumijem te ljude. Mi smo se iz svega toga izdigli i napravili pravu stvar", rekao je Dalić.
Hrvatsku u nokaut fazi čeka dvoboj s Portugalom.
"Rekao sam dečkima da vjerujem u njih. Vjerujem u ono što radimo, a oni su mi to vratili. Sve je bilo dobro. Normalno je da protivnik stvori poneku priliku, da padneš u određenom trenutku. Moramo ostati čvrsto na nogama. Moramo zaboraviti ovu pobjedu i okrenuti se sljedećoj utakmici. Nema mjesta euforiji. Moramo mirno stati na loptu i ići dalje", poručio je Dalić.
Hrvatska i Portugal će duel šesnaestine finala Svjetskog prvenstva igrati 3. jula u 1 sat ujutro u Torontu.