Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik oglasio se na društvenoj mreži X, gdje je iznio vlastitu verziju telefonskog razgovora s liderom SDA Bakirom Izetbegovićem, koji je prethodnih dana izazvao političke reakcije i razmjenu optužbi.
Na početku objave Dodik se osvrnuo na tvrdnje da je tokom razgovora bio nervozan, što je ranije naveo Izetbegović u svom komentaru.
„Tokom ‘nervoznog’ telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nemušto branio i pravdao na način da nije rekao ni ‘da’ ni ‘ne’, nekim uopštenim floskulama. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti izrečeno sinoć, kad je pozvao da me sklone nekom silom“, naveo je Dodik.
On je dodao da, prema njegovom mišljenju, tokom razgovora nije dobio jasna pojašnjenja na sporne izjave koje su prethodno iznesene u javnosti.
„Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvjereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo veoma jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam ‘štetočina’ njihove politike“, poručio je Dodik.
Podsjećamo, do ove razmjene izjava došlo je nakon intervjua Bakira Izetbegovića na Federalnoj televiziji, nakon kojeg je Dodik javno saopćio da ga je kontaktirao i najavio daljnje razgovore.
Izetbegović je potvrdio da je razgovor obavljen, ističući da je Dodik bio „nervozan“ te da mu je tokom poziva ponovio stavove iz javnog istupa, uz poziv da se snimak razgovora u cijelosti objavi. Dodik, međutim, taj snimak do sada nije objavio.