Za sada još uvijek nepoznata osoba, danas je dojavila kako je postavljena bomba u jednoj Srednjoj školi u Konjicu i u Jablanici.
Kako je potvrđeno iz Operativnog centra MUP-a Hercegovačko-neretvanskog Kantona policija je na terenu.
Policijski službenici izvršili su evakuaciju đaka i nastavnika.
“Putem emaila javljeno je da je postavljena bomba u srednju školu u Konjicu. Poduzimamo sve mjere i radnje iz naše nadležnosti da otkrijemo počinitelja.
To je ono što za sada zbog istrage možemo reći” potvrđeno je iz MUP-a HNK.