EVO ŠTA SU OSTAVILI AMERIKANCIMA U SVLAČIONICI

Iranci nakon remija s Belgijom poslali snažnu poruku

Iran sp 2026

Fudbalska reprezentacija Irana nastavila je borbu za plasman u narednu fazu Svjetskog prvenstva nakon vrijednog remija bez golova protiv Belgije, a pažnju javnosti nakon utakmice privukla je i poruka koju su iranski igrači ostavili u svlačionici.

„Od drevne Perzije, stare hiljadama godina, pa do savremenog Irana, naš duh ostaje živ i nepokoren. U Los Angelesu smo stigli ponosni, na terenu smo se borili časno, a odlazimo dostojanstveno. Hvala Los Angelesu na gostoprimstvu, kao i svim Irancima koji su tokom ovih 180 minuta bili uz svoju reprezentaciju srcem, glasom i dušom. Neka među narodima prevladaju mir, međusobno poštovanje i prijateljstvo“, navodi se u poruci koja je dospjela u javnost.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Dodatnu pažnju izazvali su i hashtagovi „#168“ i „#minab“, koji su se našli uz poruku. Prema navodima iranskih medija, riječ je o simboličnom podsjećanju na 168 djevojčica koje su izgubile život u napadu na školu pogođenu raketiranjem tokom početka vojnog sukoba između Izraela, SAD-a i Irana.

Iran će u posljednjem kolu pokušati izboriti plasman u nokaut fazu i tako nastaviti svoj nastup na svjetskoj smotri nogometa.


Znate više o temi ili prijavi grešku