Evropska komesarka za proširenje Marta Kos ocijenila je da je Srbija, usvajanjem izmjena pravosudnih zakona u parlamentu, napravila važan korak ka članstvu u Evropskoj uniji (EU).
Kos je sinoć na društvenoj mreži X napisala da taj potez „doprinosi obnovi povjerenja“.
Komesarka je navela da je s predsjednicom Narodne skupštine Srbije Anom Brnabić razgovarala o „sljedećim koracima koje Srbija treba poduzeti na svom putu ka EU“.
„To uključuje unapređenje izborne reforme u skladu s preporukama ODIHR-a na transparentan i inkluzivan način, jačanje slobode medija i snažnije usklađivanje sa vanjskom i sigurnosnom politikom EU“, zaključuje se u objavi.