Najčuveniji lanac brze hrane na svijetu privremeno zatvara svoje kancelarije u SAD ove sedmice jer se priprema da obavijesti korporativne radnike o svojim otpuštanjima u okviru šireg restrukturiranja kompanije, objavio je The Wall Street Journal.
U internom e-mailu prošle sedmice upućenom američkim zaposlenima i pojedinim članovima međunarodnog osoblja, McDonald’s ih je zamolio da rade od kuće od ponedjeljka do srijede kako bi mogao virtuelno da donosi odluke o zapošljavanju, navodi se u izvještaju.
Nejasno je koliko će zaposlenih biti otpušteno, ali ova odluka se ne odnosi na radnike u restoranima.
“Tokom sedmice od 3. aprila saopćit ćemo ključne odluke u vezi s ulogama i nivoima osoblja u cijeloj organizaciji“, rekla je kompanija sa sjedištem u Chicagu.
McDonald’s je također zatražio od zaposlenih da otkažu sve sastanke uživo s partnerima i drugim spoljnim stranama u svom sjedištu, dodaje se u izvještaju.