INTERVJU ZA BBC

Musk: Bolno je upravljati Twitterom, prodajem ga ako naiđe pravi kupac

Elon musk twitter
Foto © Twitter

Vlasnik Twittera Elon Musk izjavio je da je upravljanje ovom društvenom mrežom "prilično bolno" i "turbulentno" i da bi prodao kompaniju kada bi naišla prava osoba, prenosi BBC.

Musk, koji je još na čelu i proizvođača automobila Tesla i raketne kompanije SpaceX, kupio je Twitter za 44 milijarde dolara u oktobru, a njegovo lično bogatstvo procjenjuje se na skoro 190 milijardi dolara, što ga, prema Forbesovoj listi milijardera, čini drugom najbogatijom osobom na svijetu.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

On je u intervjuu za BBC, koji je privukao više od tri miliona pratilaca, na pitanje da li se kaje zbog kupovine Twittera, rekao da je "nivo bola izuzetno visok, i da ovo nije neka vrsta zabave".

Govoreći o dosadašnjem vremenu koje proveo na čelu Twittera, Mask je rekao: "Nije bilo dosadno. Bilo je prilično uzbudljivo".

Dodao je i da je riječ o "zaista stresnoj situaciji u posljednjih nekoliko mjeseci", ali je naglasio da i dalje smatra da je kupovina kompanije prava stvar.

Musk je saopćio da zbog obima posla "ponekad spava u kancelariji", i da ima svoje mjesto na kauču u biblioteci "u koje niko ne ide".

Na pitanje novinara u vezi s odlukom da se nalogu BBC-a na Twitteru doda oznaka koja ga opisuje kao "medij koji finansira vlada", Musk je rekao da zna da "BBC generalno nije oduševljen time što ga svrstavaju u državne medije".

Twitter je prvo dodao oznaku "Mediji koji su povezani s državom" na glavni nalog BBC-a 4. aprila, prije nego što je to u subotu promijenio u "Mediji koje finansira vlada".

On je govorio još o finansijama kompanije i saopćio da se "većina njenih oglašivača vratila".

Također je rekao da smanjenje broja zaposlenih s nešto manje od 8.000 u vrijeme kada je kupio Twitter, na oko 1.500 u ovom trenutku, nije bilo lako.


Znate više o temi ili prijavi grešku