Načelnik Bugojna Edin Mašić prijavio je policiji predsjedavajućeg Opštinskog vijeća Igora Vrljića zbog navodnih prijetnji koje su, prema tvrdnjama iz njegovog kabineta, upućene jutros (23.juna) u zgradi Opštine.
Policija je obavila uviđaj i uzela izjave od svjedoka događaja.
Kabinet načelnika opštine Bugojno saopštio je da su načelniku Mašiću upućene ozbiljne prijetnje od strane, kako se navodi, predsjedavajućeg Općinskog vijeća Igora Vrljića.
"Poslije ozbiljnih prijetnji upućenih načelniku Edinu Mašiću sa govornice Općinskog vijeća od strane viječnika većine(SDA – HDZ) danas smo svjedočili novoj i rekli bi smo najozbiljnijoj prijetnji do sada.
Stigla je od strane predsjedavajućeg OV-a Igora Vrljića", naveli su u saopšetnju.
Dodali su da je jutros u 10.05 sati Vrljić je ušao u kancelariju višeg referenta za administrativno tehničke poslove opštinskog načelnika.
"Nakon što se interesirao za načelnika Mašića, koji je bio odsutan, te čuo informaciju savjetnika načelnika 'da će se načelnik vratiti u Ured između 11 i 11, 30 sati predsjedavajući Vrljić je izrekao sljedeće : 'Azame, reci načelniku, ovo mu je posljednja opomena. Bolje mu je da ne dolazi danas na posao. Da je ovdje, polomio bih ga. Je.. mu Bog m….'", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da je, nakon toga bez obrazloženja za razloge ovakvog njegovog postupka, vidno ljut se udaljio iz prostorije.
"Svaki komentar na ovakvo ponašanje je suvišan.Nedopustivo je da se prvi čovjek općinskog parlamenta ponaša na ovaj način, pa bez obzira o čemu se radi i šta je eventualno izazvalo neprimjerenu reakciju. Njegova funkcija nosi veliku odgovornost, a on već izvjesno vrijeme pokazuje da se teško nosi s tim. Više puta je na sastancima Kolegija i na sjednicama OV- a krajnje nekorektno, potcjenjivački i čak bezobrazno vrijeđao načelnika Mašića", dodaje se u saopštenju.
Kako se navodi, na sve to načelnik se nije previše osvrtao, ali da je "današnji čin je izuzetno ozbiljan i zaslužuje pažnju".
"Sigurnost načelnika Mašića je ugrožena. Današnji događaj prijavljen je policiji. Policijski službenici su uzeli izjave od načelnikovih saradnika, koji su se zatekli u trenutku Vrljićevih verbalnih prijetnji i, Općina Bugojno očekuje konkretno djelovanje po ovom pitanju. Predlažemo da gospodin Vrljić ozbiljno razmisli o svojim postupcima u budućnosti, jer je očito da mu kao i mnogim drugim smeta zakonit, javan i transparentan rad načelnika i općinske administracije", zaključeno je u saopštenju koje je objavljeno na Facebooku.