Novo ime na klupi FK Sloga Meridian koji je najduže imao jednog trenera na klupi - Vladu Jagodića, ali je i njegovom angažmanu došao kraj.
Nedim Jusufbegović je sada i zvanično novi trener FK Sloga Meridian iz Doboja.
Iskusni stručnjak će tako naslijediti Vladu Jagodića na klupi ekipe iz Doboja, te će pokušati unijeti novu energiju u tim i obezbjediti ostanak u WWin ligi Bosne i Hercegovine.
Posljednji angažman Jusufbegović je imao u reprezentaciji Bosne i Hercegovine gdje je bio asistent Savi Miloševiću od septembra prošle godine do aprila ove godine.
Kada je riječ o klupskom fudbalu u sezoni 2022/2023 je vodio FK Velež, gdje je ostao i na početku naredne sezone, ali je vrlo brzo smijenjen, te je umjesto njega došao Dean Klafurić.
Rođene je vodio u 24 utakmice, a u prosjeku je osvojio tada 1,71 bod po utakmici.
U svojoj trenerskoj karijeri osim Veleža kojeg je vodio u dva navrata, trenirao je još Olimpik u dva navrata, zatim Zvijezdu Gradačac, GOŠK, Čelik i Igman Konjic.
Također, radio je i kao selektor kadetske reprezentacije Bosne i Hercegovine tri mjeseca.
Igračku karijeru Jusufbegović je počeo u Igmanu iz Konjica 1998. godine, a nakon toga igrao je za Sarajevo dvije godine, pa dvije godine i za mostarski Velež.
Nakon toga uslijedile su tri godine u Olimpiji u Sloveniji, da bi karijeru završio 2005. godine u sarajevskom Željezničaru.