ISKUSNI TRENER STIGAO NA KLUPU DOBOJLIJA

Nedim Jusufbegović preuzeo klupu Sloge

Nedim jusufbegovic preuzeo klupu sloge

Novo ime na klupi FK Sloga Meridian koji je najduže imao jednog trenera na klupi - Vladu Jagodića, ali je i njegovom angažmanu došao kraj.

Nedim Jusufbegović je sada i zvanično novi trener FK Sloga Meridian iz Doboja.

Iskusni stručnjak će tako naslijediti Vladu Jagodića na klupi ekipe iz Doboja, te će pokušati unijeti novu energiju u tim i obezbjediti ostanak u WWin ligi Bosne i Hercegovine.

Posljednji angažman Jusufbegović je imao u reprezentaciji Bosne i Hercegovine gdje je bio asistent Savi Miloševiću od septembra prošle godine do aprila ove godine.

Kada je riječ o klupskom fudbalu u sezoni 2022/2023 je vodio FK Velež, gdje je ostao i na početku naredne sezone, ali je vrlo brzo smijenjen, te je umjesto njega došao Dean Klafurić.

Rođene je vodio u 24 utakmice, a u prosjeku je osvojio tada 1,71 bod po utakmici.

U svojoj trenerskoj karijeri osim Veleža kojeg je vodio u dva navrata, trenirao je još Olimpik u dva navrata, zatim Zvijezdu Gradačac, GOŠK, Čelik i Igman Konjic.

Također, radio je i kao selektor kadetske reprezentacije Bosne i Hercegovine tri mjeseca.

Igračku karijeru Jusufbegović je počeo u Igmanu iz Konjica 1998. godine, a nakon toga igrao je za Sarajevo dvije godine, pa dvije godine i za mostarski Velež.

Nakon toga uslijedile su tri godine u Olimpiji u Sloveniji, da bi karijeru završio 2005. godine u sarajevskom Željezničaru.


Znate više o temi ili prijavi grešku