U ponedjeljak, 22. septembra, propalestinski protesti u Milanu prerastali su u nasilje kada su demonstranti napali centralnu metro stanicu, izazvavši ozbiljne poremećaje u gradskom saobraćaju.
Grupa mladih ljudi, odjevena u crno, pokušala je nasilno ući u stanicu, ali su ih zaustavili pripadnici policije. Ulaz u stanicu je uništen, a vozovi su preskakali Centralnu stanicu više od sat vremena. Demonstranti su postavili kante za smeće kao barikade, bacali boce i kanistere za gorivo te koristili skele kako bi razbili stakla glavnog ulaza.
Oko šezdeset policajaca je povrijeđeno, od kojih je 23 hospitalizirano, dok je osam demonstranata privedeno na ispitivanje. Snimci sa mjesta događaja bit će pregledani kako bi se utvrdile moguće odgovornosti.
Za suzbijanje nereda korišten je i aparat za gašenje požara, a demonstranti su ispaljivali dimne bombe i pokušavali se probiti kroz pokretne stepenice. Policija je na kraju uspjela rastjerati napadače i ponovno uspostaviti red u stanici, dok vlasti nastavljaju istragu o incidentu.