NAKON REMIJA S BELGIJOM

Nogometaši Irana ostavili emotivnu poruku u svlačionici: “Došli smo s ponosom, odlazimo s dostojanstvom”

Iran svlacionica poruka
Foto © Reuters

Nogometaši Irana oduševili su sportsku javnost gestom nakon remija protiv Belgije (0:0) u drugom kolu grupe G Svjetskog prvenstva, ostavivši emotivnu poruku u svlačionici stadiona u Los Angelesu.

Iranska reprezentacija oba svoja uvodna susreta na Mundijalu odigrala je na SoFi stadionu, nakon čega se vraćala u svoj kamp u meksičkoj Tijuani. Uprkos logističkim izazovima i putovanjima između dvije države, igrači Irana odlučili su se zahvaliti domaćinima na gostoprimstvu i poslati snažnu poruku mira.

U poruci ostavljenoj u svlačionici navodi se:

“Od drevne Perzije od prije više hiljada godina do današnjeg civiliziranog Irana, duh Irana ostaje živ i nepokolebljiv.

Došli smo u Los Angeles s ponosom, takmičili se s čašću i odlazimo s dostojanstvom.

Hvala Los Angelesu na gostoprimstvu.

I hvala svakom Irancu koji je dao svoje srce, glas i dušu za Iran tokom ovih 180 minuta.

Neka mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima.”

Poruka je bila ukrašena s dva srca, a fotografija iz svlačionice ubrzo je privukla pažnju navijača širom svijeta.

Iran nakon dva kola ima dva osvojena boda i ostaje u igri za plasman u nokaut fazu takmičenja. U posljednjem kolu grupne faze Iranci će odmjeriti snage s Egiptom, a susret je na rasporedu 27. juna u Seattleu.


Znate više o temi ili prijavi grešku