Gordan Grlić Radman je podržao Dragana Čovića nakon što su ga SAD optužile da ometa gasnu vezu.
Ta podrška nije ništa novo, ali ne možemo, a da se ne osvrnemo na izjavu Grlić Radmana u kojoj je između ostalog izjavio da je "Čović legitimni politički predstavnik hrvatskog naroda u BiH kao predsjednik HNS-a BiH i lider Hrvata u BiH“.
Navikli smo da Grlić Radman ne poštuje institucije i zakone naše države kada su u suprotnosti sa onim šta priželjkuje ministar vanjskih poslova RH, ali s pravom i potpuno opravdano postavljamo pitanje da li bi bilo najbolje da izmjenimo Ustav BiH na način da se za člana Predjsedništva BiH iz reda Hrvata bira predsjednik HNS-a ili možda još bolje predsjednik HDZ-a?