SARAJEVO

Počela izgradnja naseljske saobraćajnice kod ASA bolnice u naselju Otoka

Izgradnja saobracajnice kod ASA bolnice Otoka

Započeli su radovi na izgradnji naseljske saobraćajnice koja će povezivati Bulevar Meše Selimovića sa ulicom Džemala Bijedića između naselja Nova Otoka, Doma zdravlja Novi Grad, i ASA bolnice.

Time će biti izgrađena saobraćajnica sa priključkom na ulicu Bulevar Meše Selimovića ukupne dužine oko 80 metara, sa obostranim pješačkim stazama, odvodnjom i javnom rasvjetom.

Nakon asfaltiranja saobraćajnice uradit će se i saobraćajna signalizacija, tako da će ovaj dio naselja biti funkcionalniji.

Vrijednost radova je 349.918 KM, a investitor je Općina Novi Grad Sarajevo.

Lijepo vrijeme pogoduje izvođenju radova, te se očekuje da bi projekat mogao biti završen i prije predviđenog roka od 80 radnih dana.

Prije početka radova Općina Novi Grad Sarajevo je izradila Glavni projekat koji se sastoji od: Projekta građevinske faze, projekta odvodnje, projekta javne rasvjete i projekta saobraćajne signalizacije. Pribavljeno je odobrenje za građenje, te su ishodovane potrebne saglasnosti komunalnih preduzeća.

Također, Općina je potpisala Ugovor sa preduzećem Elektroprivreda d.d. Sarajevo za projektovanje i izvođenje radova na zaštiti/izmještanju elektroenergetskih objekata.


Znate više o temi ili prijavi grešku