BANJA LUKA

Policija upozorava: Marihuana, kokain i amfetamini sve češći među mladima

Policija rs banja luka

U Banjoj Luci je u porastu broj mladih osoba koje koriste opojne droge, upozoravaju iz Policijske uprave Banja Luka, navodeći da se najčešće radi o marihuani, kokainu i amfetaminima.

Načelnik Odjeljenja za organizovani kriminalitet i drogu PU Banja Luka Zoran Pašalić istakao je da policija u svom radu sve češće bilježi slučajeve konzumacije droga među mladima, uključujući i situacije u kojima su zatečeni prilikom same upotrebe.

Prema podacima koje je iznio, od početka godine provedene su tri operativne akcije u kojima je zaplijenjeno 16 kilograma marihuane, 1,6 kilograma kokaina, oko 300 grama amfetamina te manje količine drugih opojnih sredstava.

Pašalić je naveo da policija paralelno provodi i preventivne i represivne aktivnosti, uključujući predavanja u školama, kao i operativne akcije usmjerene na suzbijanje trgovine i distribucije droge.

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe i nezakonite trgovine drogama, policijski službenici su u Banjoj Luci dijelili promotivne materijale građanima, s ciljem podizanja svijesti o rizicima i pravovremenog reagovanja u slučaju sumnje na zloupotrebu droga u okruženju mladih.

Iz policije posebno naglašavaju ulogu roditelja, ističući da je pravovremeno prepoznavanje problema ključno za prevenciju i adekvatno djelovanje.

„Važno je informisati javnost, prije svega roditelje, o opasnostima koje nosi zloupotreba droge. Roditelji moraju znati prepoznati kada dijete ima problem i reagovati na pravi način“, poručio je Pašalić.


Znate više o temi ili prijavi grešku