BIVŠI BH. REPREZENTATIVAC

Šabić optimističan pred SAD: “Ranjivi su, možemo igrati s njima”

nermin sabic

Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Nermin Šabić ocijenio je da je duel protiv Sjedinjenih Američkih Država otvoren i da Zmajevi imaju realne šanse ukoliko odigraju strpljivo i taktički disciplinovano.

U razgovoru za Fenu, Šabić je istakao da je utakmica protiv Katara pokazala da bh. tim može igrati kvalitetno i kontrolisati ritam meča, posebno u prvom poluvremenu u kojem je, kako kaže, ostvarena dominacija i stečena ključna prednost.

Govoreći o narednom protivniku, Šabić je naglasio da su SAD kvalitetna selekcija, ali i da su u prethodnim mečevima pokazali određene slabosti.

„Bez obzira na snagu Amerikanaca, vidjeli smo da su ranjivi i da se protiv njih može igrati“, poručio je Šabić, dodajući da bi standardne situacije mogle biti važan adut bh. tima.

On je ocijenio da je dosadašnji tok turnira donio nekoliko iznenađenja, te izdvojio pojedine reprezentacije koje su, prema njegovom mišljenju, ispod ili iznad očekivanja, uz napomenu da se u završnici grupne faze tek očekuju ključni raspleti.

Šabić je izrazio i optimizam da BiH može nastaviti svoj nastup na Mundijalu i nakon duela sa SAD-om, zakazanog za 2. juli.


Znate više o temi ili prijavi grešku