Najmanje 14 osoba poginulo je u padu helikoptera u Saudijskoj Arabiji, javili su državni mediji pozivajući se na zvanični izvor iz saudijskog Ministarstva energetike.
Državna novinska agencija saopćila je da se helikopter naftne kompanije Saudi Aramco srušio u gradu Ras Tanura u nedjelju.
Prema navodima agencije, svih 14 osoba koje su se nalazile u letjelici izgubilo je život.
Uzrok nesreće za sada nije poznat, a nadležni su pokrenuli istragu kako bi utvrdili okolnosti pada helikoptera.
Iz Ministarstva energetike i kompanije Saudi Aramco uputili su saučešće porodicama poginulih.