Tužilaštvo Bosne i Hercegovine tražit će još dva mjeseca pritvora za uhapšenog i suspendiranog predsjednika Suda BiH Ranka Debeveca i Osmana Mehmedagića Osmicu, bivšeg direktora Obavještajno sigurnosne agencije OSA.
Prijedlog će biti upućen Sudu početkom naredne sedmice. Debevec i Mehmedagić jutros su ispitani u Tužilaštvu BiH. Prvo Debevec a zatim i Mehmedagić su dali iskaze postupajućoj tužiteljici.
Tužilaštvu BiH vodi užurbano istragu a već je saslušan veći broj svjedoka. Ostalo je da se ispituju još mnogi jer se istraga širi na druge predmete.
SIPA je uspjela otključati njihove mobitele. Debevec je koristio tri mobitela i imao je četiri kartice, Osmica je imao dva uređaja. Sve poruke sada će dobiti Tužilaštvo na uvid.
Ovaj dvojac je, podsjećamo, uhapšen je zbog prisluškivanja sudija i uposlenika Tužilaštva.
Istraga se širi na druge predmete.