PRIJATELJSKI SUSRET

U-15 reprezentativci BiH poraženi u drugom meču od Češke

U15 bih
Foto © N/FS BiH

U-15 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas s 0:1 od Češke u prijateljskom meču odigranom u Viškovu.

Jedini gol postigao je Polak Vojtech u 80. minuti.

Za Bosnu i Hercegovinu su nastupili: Kenan Memišević, Din Karamehmedović, Nikša Blagojević, Kenan Vrban, Arman Rebac, Deni Nuhanović, Domagoj Šaravanja, Ivan Jelić, Miloš Soprenić, Ajdin Raščić, Džan Jahić. Igrali su još: Muhamed Ćosić, Edib Dazdarević, Ensar Karić, Jovan Ćulum, Vukašin Gostimirović, Stefan Višekruna, Toma Čuić, Dario Arifović.

Selektor Čedomir Ćulum izrazio je zadovoljstvo viđenim, unatoč porazu.

"Igrači su pružili maksimum u ove dvije utakmice. Prvi meč smo odigrali bez golova iako smo stvorili nekoliko dobrih prilika. Češka je također odlična ekipa, koja igra brzo i dinamično. Danas smo poraženi golom pred kraj utakmice. Žao nam je jer smo imali tri velike prilike, dok protivnik nije prijetio do samog kraja kad je došlo do pada koncentracije u našim redovima. Kad sve sumiramo, možemo biti zadovoljni ovim provjerama, ali evidentno je da moramo dopuniti selekciju kako bismo mogli adekvatnije da odgovorimo protiv ovako kvalitetnih ekipa", rekao je Ćulum.

U prvom meču odigranom prije dva dana u Drinovicama nije bilo pogodaka.


Znate više o temi ili prijavi grešku