Zbog požara koji je jutros izbio na mostarskom odlagalištu komunalnog otpada na Uborku, a koji je aktivan od oko 9 sati, Služba civilne zaštite i vatrogastva Grada Mostara uputila je hitno upozorenje stanovništvu.
Građanima se savjetuje da u narednom periodu izbjegavaju boravak na otvorenom u blizini područja zahvaćenog požarom, kao i da u svojim domovima drže zatvorene prozore i vrata kako bi smanjili izloženost dimu i mogućem zagađenju zraka. Također se apeluje da prate informacije nadležnih institucija i postupaju u skladu s njihovim uputama.
Iz Službe civilne zaštite navode da su na terenu angažovane vatrogasne jedinice, uključujući kopnene i zračne snage, koje rade na suzbijanju požara i sprječavanju njegovog širenja.
Javnost se poziva na oprez i strpljenje, uz napomenu da će sve eventualne promjene i pogoršanje situacije biti blagovremeno saopćene putem zvaničnih kanala.