NA PRUŽNOM PRELAZU VRBANJ

Vozač kamiona polomio rampu na prelazu u Banjaluci

Kamiom Printscreen

Na pružnom prelazu Vrbanja u Banjaluci ponovo je juče zabilježen incident, kada je uprkos signalizaciji da se voz približava, vozač kamiona prešao te polomio rampu.

Kako se vidi na sminku, koji su objavile Željeznice RS, ne poštujući aktiviranu svjetlosnu i drumsku signalizaciju, vozač kamiona je ugrozio sopstvenu, ali i bezbjednost odvijanja drumskog i željezničkog saobraćaja.

"Vozač kamiona prešao je preko putnog prelaza uprkos aktiviranom svetlosnom signalu, koji je najavljivao prolazak voza i pri tome udario i polomio polubranik.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Željeznice RS-a nastoje i uspjevaju da u što kraćem vremenskom roku saniraju, poprave i zamjene svaki, namjerno ili ne, polomljen i uništen polubranik ili bilo koji dio elektronskog uređaja osiguranja, i u te svrhe ulažu značajna finansijska sredstva", navodi se na stranici Željeznica RS.

Upravo zbog toga su ponovo apelovali na sve učesnike u saobraćaju i podsjetili na obavezu poštovanja saobraćajnih propisa i odgovorno ponašanje prilikom prelaska preko pruge, čime će se, navode, izbjeći, ali i smanjiti broj nezgoda i udesa na putnim prelazima, koji mogu imati tragične posljedice za sve učesnike u saobraćaju.

Podsjećamo, prije samo nekoliko dana je na istom pružnom prelazu zabilježen incident prelaska preko pruge uprkos činjenici da su zvučni signali najavljivali dolazak voza, a rampa je bila spuštena.

Tada je, dječak na električnom trotinetu iščupao je spuštenu rampu i na taj način, osim što je ugrozio svoju bezbjednost, nanio štetu imovini ŽRS.


Znate više o temi ili prijavi grešku