BEOGRAD

Vučić na skupu SNS-a najavio odlazak s funkcije predsjednika: “Ovo su moji posljednji dani i nedjelje”

vucic
Foto © Tanjug

Centralni dio skupa “Srbija jedna porodica”, koji je u subotu održan ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu, počeo je intoniranjem himne Srbije, nakon čega se okupljenima obratio predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.

Na skupu su, uz veliki broj pristalica iz svih dijelova Srbije, bili prisutni predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, premijer Đuro Macut, predsjednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević, predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, kao i brojni ministri i drugi zvaničnici.

Prije obraćanja predsjednika Srbije, učesnici su mogli pogledati nastup humanoidnih robota koji su izveli tradicionalnu igru “moravac”. Vučić je potom izašao na binu uz bakljadu i skandiranje okupljenih “Aco Srbine” i “Vučić Aleksandar”.

  • Hvala Beograda, hvala Srbijo, hvala vam na veličanstvenom dočeku. Još jednom hvala što vam na ovako užasno teškom vremenu nije bilo teško da dođete da budemo ujedinjeni - rekao je Vučić na početku obraćanja.

U nastavku govora poručio je da se okupljenima obraća posljednji put u svojstvu predsjednika države.

  • Ovo je posljednji put da se pred ovolikim brojem ljudi obraćam kao predsjednik, četrnaest godina vjerno služim svojoj zemlji na svakom mjestu i u svakom trenutku, volim Srbiju više nego bilo šta. U svakom trenutku mi je samo Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Nikada nikome drugome nisam htio da služim već samo vama građanima Srbije i svojoj jedinoj otadžbini. Ovo su moji posljednji dani i nedjelje kao predsjednika. Stajao sam čvrst kao stijena i uspravan kao jablan štiteći svoju jedinu zemlju - rekao je Vučić.

Govoreći o političkoj situaciji u zemlji, osvrnuo se na višemjesečne proteste i blokade fakulteta.

  • Pokušali su prije godinu i po dana da nam sruše zemlju! Pokušali su svana da nam unište Srbiju. Zašto bi im odgovaralo da Srbija napreduje brže od drugih? Htjeli su Srbiju na koljenima. Fakultete i škole su pretvorile u odbore političkih stranaka. Htjeli su da kažu da nemate pravo da mislite drugačije. Pokušali su da ukinu demokratiju. I nisu za to kriva ta naša djeca, nisu krivi studenti, samo su naivno povjerovali da oni odlučuju o tome. Bili su igračka u tuđim rukama. Za sve su imali vremena, samo sa ljudima iz svoje zemlje nikada nisu htjeli da razgovaraju, nema stranca sa kojim nisu razgovarali, samo sa nama nisu htjeli, a mi i danas pružamo ruku i kažemo: “1001 put ćemo da vam pružimo ruku, izmanipulisani ste, praštamo vam, ali nismo naivni i nećemo vam zaboraviti jer bi nam se to ponovilo”. Razorili bi nam zemlju, a to više ne smijemo nikome da dopustimo - rekao je Vučić.

Predsjednik Srbije potom je najavio da će uskoro napustiti funkciju šefa države te govorio o planovima za predstojeće izbore.

  • Hvala koalicionim partnerima koji su nerijetko bili uz nas, hvala što su bili uz nas i podizali Srbiju. Još nekoliko nedjelja biću predsjednik i onda podnosim ostavku. Rekao sam predsjedniku SNS da ću na predstojećim izborima, ukoliko to budu željeli, zajedno sa vama pomoći da dobijemo narodno povjerenje. Moj prijedlog, koji su prihvatili, jeste da se lista zove “Ujedinjena Srbija”. Vjerujem da ćemo da ih pobijedimo ubjedljivije nego ikada. Izaći ćemo sa tim kako ćemo dalje da pomažemo našem narodu ma gdje god da živi. Pomilovaću mnoge ljude u narednom periodu, naše i njihove, jer su i oni naši, mi smo jedna porodica. Neću moći sve, ali sve one koji su iz neznanja, nehata, počinili neka djela - rekao je.

Na kraju obraćanja zahvalio je pristalicama na podršci i izrazio uvjerenje u pobjedu na narednim izborima.

  • Slavićemo tu jednu noć i biće brže nego što mislite. Za pobjedu i to uskoro, za naš narod na Kosovu i RS, Crnoj Gori, Sjevernoj Makedoniji, svuda. Za našu Srbiju! Za sve koji su trpjeli teror i sve koji su sprovodili teror jer će i oni biti sa nama. Večeras znam da neće biti razbijenih glava i prevrnutih kontejnera. Veselo se uz pjesmu vratite kućama, a mi zajedno sa vama da se postaramo da za budućnost Srbije uradimo ono što je najbolje. Ajmo Srbijo! Ajmo pobjeda! Srećan nam Vidovdan - rekao je Vučić.

Znate više o temi ili prijavi grešku