Saudijski prestolonasljednik Mohamed bin Salman i italijanska premijerka Giorgia Meloni, koja je u posjeti Saudijskoj Arabiji, potpisali su jučer sporazum koji ima za cilj jačanje bilateralnih odnosa.
Tokom sastanka u Al Uli, oazi koja se nalazi na listi svjetske baštine UNESCO-a, Salman i Meloni su razgovarali o mogućnostima jačanja bilateralne saradnje u različitim oblastima, kao i o regionalnim i međunarodnim pitanjima od zajedničkog interesa.
Njih dvoje su potpisali sporazum o osnivanju saudijsko-italijanskog „Vijeća za strateško partnerstvo“.
Giorgia Meloni će danas putovati u Bahrein, što je prva posjeta jednog italijanskog premijera toj zemlji, gdje će razgovarati sa kraljem Hamadom bin Isom Al Kalifom o ključnim pitanjima bilateralne saradnje, počevši od odbrane i borbe protiv ilegalne imigracije.