Proslavljeni crnogorski as Dejan Savićević tokom Svjetskog prvenstva boravi u Miamiju i prati utakmice u ovom gradu.
A,kada nema utakmica na Hard rock stadionu onda pokušava uz televiziju ispratiti ono što se dešava. U razgovoru je kratko govorio i o Bosnu i Hercegovini u kontekstu praćenja nastupa Bosne i Hercegovine i Hrvatske.
“Bosna i Hercegovina je opravdala očekivanja i zadovoljila plasmanom u nokaut fazu. Sada će joj biti teško, jer idu na domaćina, Amerikance. N
isam ih gledao, ali sam čuo od svih da igraju dobro. Navijam za BiH i nadam se da mogu da prođu. Hrvate sam gledao cijelu utakmicu protiv Engleza i drugo poluvrijeme protiv Paname kad su dali gol i pobijedili.
Mogli su odmah posle tog gola da zatvore utakmicu, ali su promašili i mnogo patili do kraja. Nadam se da će pobijediti u ovom trećem kolu ili da će minimum odigrati neriješeno i proći dalje. Imaju taj turnirski mentalitet. Malo su u padu, ali održavaju se.
Ne sumnjam da će proći grupu”, rekao je Dejan Savićević