PREDSJEDNIK BH. ENTITETA RS

Dodik: “RS potpisala i prihvata dejtonsku BiH, a ne antidejtonsku koju nam nameću pojedini nedobronamjerni ambasadori“

Milorad Dodik
Foto © Twitter

Predsjednik RS Milorad Dodik oglasio se na Twitteru gdje istakao da je "RS potpisala i prihvata dejtonsku BiH, a ne nekakvu antidejtonsku kakvu pokušavaju da nam nametnu pojedini nedobronamjerni ambasadori".

  • Ta dejtonska BiH podrazumijeva dva entiteta i tri konstitutivna naroda, Republiku Srpsku sa 49 posto i Federaciju sa 51 posto teritorije. Tako je potpisano i još uvijek negdje imam nade da takva BiH može da bude održiva.

Na manifestaciji Dani RS u Srbiji naglasio sam da su Srbi u RS i Srbiji jedan narod, jedna nacija, vjera i identitet i da bez obzira na granice i formalnosti ne smijemo da se odreknemo sebe.

Tokom sedmioce prisustvovao sam osveštanju parohijskog hrama Pokrova Presvete Bogorodice u Laktašima, kao i osveštanju Sabornog hrama Rođenja Presvete Bogorodice u Zvorniku - napisao je Dodik na Twitteru.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku