U sarajevskom naselju Malta u toku su radovi na postavljanju nove kvartovske pijace, koja bi uskoro trebala biti stavljena u funkciju i služiti stanovnicima ovog dijela Novog Sarajeva.
Riječ je o natkrivenom objektu površine oko 100 kvadratnih metara, u kojem će biti smješteno 12 savremenih tezgi sa pripadajućim magacinskim prostorom, što bi trebalo unaprijediti uslove rada za trgovce, ali i iskustvo kupovine za građane.
Kako je istaknuto, pijaca je osmišljena kao cjelogodišnji prostor, a radno vrijeme će biti fleksibilno i prilagođeno potrebama zakupaca i posjetilaca.
“Time stvaramo kvalitetnije i funkcionalnije uslove za rad naših trgovaca, ali i ugodnije mjesto za kupovinu za građane ovog dijela Novog Sarajeva. Pijaca je planirana za rad tokom cijele godine, a njeno radno vrijeme bit će prilagođeno potrebama i interesu zakupaca”, objavila je načelnica Općine Novo Sarajevo Benjamina Karić.
Za upravljanje i održavanje higijene te kontrolu pijačnog reda bit će zaduženo KJKP „Tržnice i pijace“ Sarajevo, koje će nadzirati svakodnevno funkcionisanje prostora.
Iz Općine je naglašeno da je projekat pokrenut na inicijativu općinskog vijećnika Nedima Salihagića, uz očekivanje da će nova pijaca postati važno lokalno središte trgovine i druženja.
“Hvala općinskom vijećniku Nedimu Salihagiću na korisnoj inicijativi jer smo uvjereni da će nova kvartovska pijaca na Malti postati važno mjesto susreta, trgovine i podrške lokalnoj proizvodnji, na korist svih naših sugrađana. Za ljepše lice našeg Novog Sarajeva”, poručila je.