Na magistralnom putu M-17, u zeničkom naselju Klopče, večeras je došlo do saobraćajne nesreće u kojoj je povrijeđen pješak nakon kontakta s putničkim automobilom.
Prema informacijama iz Operativnog centra Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona, nesreća se dogodila oko 22:10 sati. Povrijeđena osoba je nakon nesreće zbrinuta na mjestu događaja, a potom prevezena u Kantonalnu bolnicu Zenica, gdje će ljekari utvrditi težinu zadobijenih povreda.
Policijski službenici odmah su izašli na teren i osigurali mjesto događaja, gdje je u toku uviđaj kojim će biti utvrđene sve okolnosti pod kojima je došlo do ove saobraćajne nesreće.
Zbog policijskih aktivnosti i obavljanja uviđaja, saobraćaj na ovom dijelu magistralnog puta odvija se usporeno, naizmjeničnim propuštanjem vozila, pa se vozačima savjetuje dodatni oprez i strpljenje prilikom prolaska kroz Klopče.
Više informacija o uzroku nesreće i zdravstvenom stanju povrijeđenog pješaka očekuje se nakon završetka uviđaja i zvaničnih informacija nadležnih institucija.