BIZNISMEN LJUBOMIR ĆUBIĆ

Poreska uprava RS najavljuje prodaju imovine 'Nove Dipo' za izmirenje dugova prema radnicima

INFOGRAFIKA 70 1

Ministarka finansija Republike Srpske, Zora Vidović, izjavila je danas u Narodnoj skupštini Republike Srpske da će Poreska uprava Republike Srpske pokrenuti prodaju imovine preduzeća "Nova Dipo" iz Podgradaca, koje je u vlasništvu biznismena Ljubomira Ćubića. Ova odluka donesena je s ciljem izmirenja dugova prema radnicima tog preduzeća, naročito za poreze i doprinose.

Ministarka Vidović istakla je da su prethodni pokušaji reprograma sa spomenutim preduzećem bili neuspješni, što je rezultiralo raskidom tih sporazuma i pokretanjem postupka prinudne naplate. Poreska uprava planira prodati imovinu koja je stavljena pod hipoteku, a kompletna imovina "Nove Dipo" je trenutno pod hipotekom Poreske uprave.

Narodni poslanik Radislav Dončić naglasio je hitnost situacije, navodeći da "Nova Dipo" duguje oko sedam miliona maraka, a većina zaposlenih su stariji radnici pred penzijom. Apelirao je na brzu reakciju kako bi se osiguralo izmirenje potraživanja, omogućivši radnicima prava na liječenje i penziju.

Radnici "Nove Dipo" su početkom godine neočekivano poslati kući, a Skupština društva donijela je odluku o obustavi proizvodnje 31. januara. Ova situacija dodatno naglašava potrebu za hitnim djelovanjem u cilju rješavanja problema i zaštite prava zaposlenih.


Znate više o temi ili prijavi grešku